Používaním stránok prevádzkovaných na www.podschudnut.sk súhlasíte s používaním cookies,ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac informácií

Nad obezitou som vyhrala!

Alexandra sa zbavila 25 kíl. Inšpirujte sa jej príbehom.

Už to takto ďalej ísť nemôže! Presne toto som si povedala minulý rok v januári, keď som sa postavila na osobnú váhu. Číslo, ktoré mi ukázala, bolo pre mňa impulzom k tomu, aby som konečne niečo urobila so svojím životným štýlom. Hodnota BMI, ktorú som v tej dobe mala, sa pohybovala na čísle 32, a to hraničilo s obezitou. Cítila som sa preto hrozne, to sa mi asi nikto nebude čudovať. Ale, mohla som si za to sama! Od svojich 17 rokov som totiž vyskúšala už množstvo rôznych diét - od kapustových polievok, cez delenú stravu, 30-dňovku, 90-dňovku, tabletky na chudnutie... Bolo toho veľa. Nič nezabralo. Síce som nakrátko zhodila pár kíl, ale čoskoro boli späť. A tým jednotvárnym stravovaním, prípadne úplným vynechávaním jedla, som si poriadne zničila metabolizmus. Cítila som sa veľmi unavená.

Zásadná zmena

No tentoraz som si povedala, že na to pôjdem inak. Pomalšie... Začala som sa zdravšie stravovať, čo znamená, že jedávam každé 2,5 – 3 hodiny malé porcie. Na raňajky si zvyknem dopriať rôzne zeleninové nátierky, jogurty. No kým začnem jesť, vypijem nalačno 3 dl čistej vody s citrónom. Chvíľku počkám – asi tak 30 minút, a potom sa pustím do jedla. Pochopila som, že je nezmysel nejesť, alebo jesť nárazovo vo vysokých dávkach. Aj ja som to tak robila. Celý deň som nič nevložila do úst a večer som zas do seba pohádzala všetko možné. Moje telo si preto robilo „zásoby“, lebo vedelo, že najbližšie ho zase nakŕmim až o 24 hodín... Toto určite nerobte! Musíte jesť! Metabolizmus musí stále pracovať. Keď sa zastaví, ťažko sa zas rozhýbe.

Zdravý jedálniček

Aj preto nevynechávam ani desiatu a olovrant. Na obed si zas nakombinujem všetky druhy mäsa väčšinou upravené na prírodno, alebo si mäsko ugrilujem a dám si k nemu zeleninu, kuskus, no a vhodné je aj zeleninové pyré. Mojím veľkým neduhom bolo, že som zajedala stresy sladkosťami. Milujem čokoládu, ale aj tej som sa dokázala vzdať. Dala som jej zbohom! Nie síce úplne, ale každý deň, ako predtým, si ju určite nedávam. S touto zmenou som veľmi zápasila a nebolo to ľahké, ale pocit zo štíhlej postavy je určite lepší, ako pocit po zjedení čokolády. Občas si však dve-tri tabličky dám – pre chuť. Ale vyberám si kvalitnejšie druhy čokolád. Nechcem si zase všetko zakazovať, pretože to by nebolo dobré pre moju psychiku. Treba sa nastaviť tak, aby ste si daný životný štýl udržali celý život.

Spotená, ale šťastná

No kto chce schudnúť, musí sa aj hýbať! Aj to som už pochopila... Zakázala som si výhovorky, ktoré isto množstvo pribratých ľudí dobre pozná - ale výhovorky kilá, bohužiaľ, neroztápajú. Hoci strava je dôležitejšia, bez cvičenia to nie je ono! Jedno s druhým súvisí, pretože, keď si človek vypestuje svaly, tak rýchlejšie spaľuje energiu. Snažím sa hýbať aspoň 4-krát do týždňa. Dvakrát posilňujem a 2-krát týždenne tancujem spoločenské tance. Neverili by ste, aké sú náročné na kondičku. Bývam po nich spotená viac, ako keď prídem z posilky. Bez pohybu si už neviem predstaviť život. Hoci nie vždy mám chuť- hlavne na tú posilňovňu, ale ten pocit po docvičení, keď sa do organizmu vylučujú hormóny šťastia, je skvelý, zrazu som znovu nabitá energiou.

Ideálna hmotnosť

Takýmto štýlom sa mi podarilo hneď prvý mesiac zhodiť neuveriteľných 8 kíl. O tri mesiace som už bola chudšia o 15 kíl, a teraz mám menej o 25 kíl. Je síce pravda, že zo začiatku som trošku pociťovala hlad, ale časom to prešlo. Keď som mávala chuť na sladké, tak som si vždy povedala: Naozaj to potrebuješ, budeš potom spokojná, alebo budeš mať výčitky? No a ja som si radšej zvolila radosť z toho, že sa už na seba môžem usmiať v zrkadle, že môžem nosiť pekné oblečenie, a že sa celkovo cítim lepšie. Moje BMI je aktuálne na hodnote 23, čo už je ideálna zdravá váha. Budem sa snažiť nepokaziť si to. Zdravý životný štýl ma začal baviť!

VÝZVA! Zmeňte svoj život a telo i vy! Objednajte si nový JEDÁLNIČEK NA MIERU. Už to neodkladajte! Robíte zle sami sebe. Buďte krajší a zdravší. 

FOTOGALÉRIA


NAJNOVŠIE ČLÁNKY


S prejedaním som skončila!

Váha Zuzke ukazovala 130 kíl. Koľko už dala dole?

Wau, to je zmena!

Gabika kedysi vyzerala inak... O dosť inak... Pozrite sa!

Už sa za seba nehanbím

Edita kedysi vážila až 136 kíl! Hádajte, koľko za rok zhodila?